İstatistik

  • Online : 1
  • Bugün Tekil : 16
  • Dün : 23
  • Toplam : 65846
Döviz Kuru
Döviz Alış Satış
Dolar
Euro

BOYASIZ GÖÇÜK DÜZELTME

Boyasız Göçük Düzeltme (PDR) Boyasız Kaporta Göçük Düzeltme dış darbeler sonucu araçların kaporta aksamları üzerinde meydana gelen  boyaznın zarar görmediği kaporta göçüklerinin özel el aletleri ile aracın orjinal boyasına zarar vermeden düzeltilerek eski haline getirilme teknik ve uygulamasıdır.

 PDR tekniği sayesinde aracın orjinalliği bozulma, ikinci el satışında değer kaybına uğramaz.Düzeltme işleminden net bir sonuç alınabilmesi için kaportada göçük bölgesindeki sacın ve boyanın zarar görmemiş olması gerekir.

 Daha önce hasar görmüş,macunlanıp boyanmış sac veya alüminyum alaşımlı  paneller üzerindeki göçüklerin giderilmesinde PDR tekniği kulanılmaz.Böyle durumlarda macunun ve boyanın çatlama ihtimali çok yüksektir.

Boyasız kaporta göçük düzeltme işleminde, üzerinde göçük bulunan panelin arkasına özel aletlerle ulaşılır dışa doğru masaj yöntemi ile göçük düzeltilir.Ulaşılmayan veya arkası kapalı olan (kapi direkleri, arka çamurluk vs.) noktalarda kaporta göçükleri Yapıştırmalı Göçük Çektirme seti ile düzeltilebilir. 

5 cm. çapında bir göçüğün düzeltme süresi, bulunduğu konuma bağlı olarak, ortalama 30-45 dakikadır.

-Otomobilin orjinalliği korunur, ikinci elde değer kaybetmez.

-Çok daha düşük maliyetli ve kısa süren bir onarımdır.

-Çevreyi korur,Kimyasal atık oluşmasını engeller.

-PDR Parça değişimi veya boya malzemesi gerektirmez.